De Panne ligt helemaal in het westen van de Belgische kust en is een heerlijke bestemming voor een paar dagen aan zee. Je vindt er het breedste zandstrand van België, uitgestrekte duingebieden, een gezellige boulevard en natuurlijk Plopsaland De Panne. Vanuit Nederland kun je de badplaats bovendien volledig met de trein bereiken.
Er zijn ruim 30 verbindingen per dag richting De Panne in België vanaf diverse steden in Nederland, zoals Lelystad, Almere, Amsterdam, Schiphol, Rotterdam en Breda.

Voordelige treinkaartjes voor de trein naar De Panne
Vanuit Nederland reis je met EuroCity of EuroCity Direct naar Antwerpen, waar je overstapt op een Belgische trein naar De Panne. Treinkaartjes zijn verkrijgbaar vanaf ongeveer €35.
Station De Panne ligt niet direct aan het strand. Vanaf het station brengt de Kusttram je verder richting het centrum en de kust. Het station ligt juist wél direct naast Plopsaland, waardoor het pretpark bijzonder gemakkelijk per trein bereikbaar is.
Strand van De Panne
De grote publiekstrekker is het brede zandstrand. De Panne heeft het breedste strand van de Belgische kust, waardoor er zelfs tijdens mooie zomerdagen veel ruimte is.
Langs het strand loopt een boulevard met restaurants en terrassen. Bij eb wordt het strand enorm breed en zie je regelmatig strandzeilers over het harde zand rijden.
Wandelen door de duinen
De Panne is ook interessant wanneer je strand wilt combineren met natuur. Rond de badplaats liggen verschillende beschermde duingebieden met wandelroutes door duinen, graslanden en bossen.
Vooral natuurgebied De Westhoek is een aanrader. Het duinlandschap loopt hier vrijwel ongemerkt door richting de Franse grens. Vanuit De Panne kun je er gemakkelijk naartoe wandelen of fietsen.
Plopsaland De Panne
Direct naast het treinstation ligt Plopsaland De Panne. Daardoor is het één van de gemakkelijkst bereikbare pretparken van België wanneer je met het openbaar vervoer reist.
Het park richt zich met attracties rond bekende Studio 100-figuren sterk op gezinnen met jonge kinderen, maar beschikt ook over grotere achtbanen en attracties voor oudere bezoekers.
Wie speciaal voor Plopsaland naar De Panne reist, hoeft vanaf het station dus nauwelijks verder te reizen.
Met de Kusttram langs de Belgische kust
Vanaf station De Panne kun je ook overstappen op de Kusttram. Deze tram rijdt langs vrijwel de volledige Belgische kust en maakt het gemakkelijk om tijdens je verblijf andere badplaatsen te bezoeken.
Zo kun je bijvoorbeeld een dag naar Nieuwpoort, Oostende of één van de kleinere kustplaatsen reizen zonder een auto nodig te hebben.
Centrum en Dumontwijk
Neem naast het strand ook even de tijd voor de Dumontwijk. Hier zie je karakteristieke villa's en cottages uit het einde van de negentiende en het begin van de twintigste eeuw.
De wijk ligt tussen het centrum en de duinen en is leuk om mee te pakken tijdens een wandeling richting het strand.

Met de trein naar De Panne? Vergelijk en boek online!
De Panne is juist zonder auto een handige kustbestemming. De trein brengt je vanuit het binnenland rechtstreeks naar station De Panne en vanaf daar kun je verder met de Kusttram.
Voor Plopsaland stap je zelfs vrijwel voor de ingang uit. Voor het strand, de duinen en andere Belgische kustplaatsen gebruik je vervolgens de tram, fiets of benenwagen. Zo kun je een complete vakantie aan de Belgische kust prima zonder auto plannen.


