Ga je wandelen, aanmoedigen of feesten tijdens de Nijmeegse Vierdaagse? Dan is de trein veruit de makkelijkste manier om in Nijmegen te komen. Tijdens de Vierdaagseweek is het namelijk extreem druk in en rond de stad. Wegen zijn deels afgesloten, parkeerplaatsen raken snel vol en de gemeente adviseert bezoekers om met het openbaar vervoer te reizen.
Natuurlijk wil je zo voordelig mogelijk reizen. Bekijk daarom onze aanbiedingen, het NS Groepsticket of het Dal Vrij Nederland abonnement!

Reis met de trein naar station Nijmegen
Of je nu deelneemt aan de Vierdaagse, de Vierdaagsefeesten bezoekt of familie komt aanmoedigen: station Nijmegen is het centrale aankomstpunt. Vanaf het station loop je in ongeveer 10 tot 15 minuten naar de Wedren, waar de wandelmarsen starten en finishen. Ook het centrum en de feestlocaties liggen op loopafstand.
NS rijdt extra treinen tijdens de Vierdaagse
Vanwege de enorme bezoekersaantallen zet NS tijdens de Vierdaagseweek extra treinen in. Zo vertrekken er in de vroege ochtend extra treinen voor wandelaars en rijden er overdag, 's avonds én 's nachts langere en extra treinen om bezoekers veilig van en naar Nijmegen te brengen. Ook rijden op verschillende trajecten nachttreinen.
Dat betekent dat je ook na een avondje Vierdaagsefeesten vaak nog met de trein naar huis kunt.
Houd rekening met drukte!
De Nijmeegse Vierdaagse trekt jaarlijks ruim 1,5 miljoen bezoekers. Vooral tussen 05.00 en 08.00 uur (wandelaars) en na afloop van de Vierdaagsefeesten is het erg druk op station Nijmegen en in de treinen.
Onze tips:
- Reis zo vroeg mogelijk.
- Controleer vlak voor vertrek de NS Reisplanner.
- Reis buiten de spits als je alleen voor de feesten komt.
- Neem voldoende water mee tijdens warme dagen.
- Zorg dat je OV-chipkaart of betaalpas klaar is voordat je het station binnenloopt.
Auto of trein?
Hoewel je met de auto naar Nijmegen kunt reizen, is de trein vaak sneller. Tijdens de Vierdaagse zijn veel wegen afgesloten en parkeerplaatsen beperkt beschikbaar. De organisatie adviseert bezoekers daarom om zoveel mogelijk met het openbaar vervoer of de fiets te komen.
Voor veel bezoekers scheelt dat niet alleen reistijd, maar ook parkeerkosten en lange wachtrijen.
Veelgestelde vragen
Reis naar station Nijmegen. Vanaf daar loop je in ongeveer 10 tot 15 minuten naar de Wedren en het centrum.
Ja. NS zet tijdens de Vierdaagseweek extra en langere treinen in. Daarnaast rijden op verschillende trajecten nachttreinen zodat bezoekers ook na de Vierdaagsefeesten terug naar huis kunnen.
Vertrek ruim op tijd. Veel wandelaars reizen al vroeg in de ochtend naar Nijmegen. NS laat daarom op meerdere trajecten eerder treinen rijden dan normaal.
In veel gevallen wel. Tijdens de Vierdaagseweek rijden extra avond- en nachttreinen op diverse trajecten. Controleer wel altijd vooraf de actuele dienstregeling in de NS Reisplanner.
Goed voorbereid op pad!
Met de trein reis je zonder files of parkeerstress naar de Nijmeegse Vierdaagse. Door de extra treinen en de centrale ligging van station Nijmegen ben je snel op de plek waar je moet zijn. Controleer vlak voor vertrek de actuele reisinformatie en vertrek iets eerder dan je gewend bent. Zo begint jouw Vierdaagse ontspannen.


