Ieper is één van de meest indrukwekkende bestemmingen in België. De historische stad in West-Vlaanderen is onlosmakelijk verbonden met de Eerste Wereldoorlog, maar heeft daarnaast een prachtig centrum met de imposante Lakenhalle, gezellige pleinen en terrassen. Vooral de dagelijkse Last Post onder de Menenpoort maakt een bezoek aan Ieper bijzonder.
Vanuit Nederland kun je Ieper volledig met de trein bereiken. Er zijn ruim 30 verbindingen per dag richting Ieper in België vanaf diverse steden in Nederland, zoals Lelystad, Almere, Amsterdam, Schiphol, Rotterdam en Breda. Een auto heb je voor het centrum absoluut niet nodig.

Voordelige treinkaartjes voor trein naar Ieper
Vanuit Nederland reis je met EuroCity of EuroCity Direct naar Antwerpen, waar je overstapt op de regionale trein richting Ieper. Afhankelijk van de gekozen verbinding, reisdag en het moment van boeken zijn treinkaartjes verkrijgbaar vanaf ongeveer €35.
Station Ieper ligt gunstig ten opzichte van het historische centrum. Vanaf het station wandel je in ongeveer 10 tot 15 minuten naar de Grote Markt en de Lakenhalle. De belangrijkste bezienswaardigheden in de stad liggen vervolgens dicht bij elkaar.
Grote Markt en de Lakenhalle
Het hart van Ieper is de Grote Markt. Hier staat de indrukwekkende Lakenhalle met het Belfort, één van de bekendste gebouwen van de stad.
Hoewel het historische centrum tijdens de Eerste Wereldoorlog vrijwel volledig werd verwoest, werd het daarna zorgvuldig herbouwd. Daardoor heeft de Grote Markt tegenwoordig weer zijn historische uitstraling.
Rond het plein vind je verschillende restaurants en terrassen, waardoor dit een fijne plek is om je bezoek aan Ieper te beginnen.
In Flanders Fields Museum
In de Lakenhalle bevindt zich het In Flanders Fields Museum. Het museum vertelt het verhaal van de Eerste Wereldoorlog in de Westhoek aan de hand van persoonlijke verhalen, historische voorwerpen, foto's en interactieve presentaties.
Trek voor een bezoek minimaal anderhalf tot twee uur uit. Wil je tijdens je verblijf maar één museum bezoeken, dan is dit zonder twijfel de belangrijkste keuze.
De Menenpoort en Last Post
Vanaf de Grote Markt wandel je in enkele minuten naar de Menenpoort. In de muren van dit enorme monument staan de namen van tienduizenden militairen uit het Britse Gemenebest die sneuvelden en geen bekend graf hebben.
Iedere avond om 20.00 uur wordt onder de Menenpoort de Last Post gespeeld. Deze traditie bestaat al sinds 1928 en trekt bezoekers uit de hele wereld.
Blijf je maar één dag in Ieper, dan is het de moeite waard om je terugreis zo te plannen dat je deze ceremonie kunt meemaken.
Wandel over de vestingen
Rond een groot gedeelte van Ieper liggen nog historische vestingen. Over de groene stadswallen loopt een wandelroute langs grachten, parken en oude verdedigingswerken.
Een mooie route loopt vanaf de Menenpoort over de vestingen richting de Rijselpoort. Zo combineer je de geschiedenis van de stad met een rustige wandeling buiten de drukte van het centrum.
Slagvelden en begraafplaatsen rond Ieper
De omgeving van Ieper staat vol herinneringen aan de Eerste Wereldoorlog. Buiten de stad liggen voormalige slagvelden, monumenten en militaire begraafplaatsen.
Eén van de bekendste locaties is Tyne Cot Cemetery bij Passendale, de grootste Commonwealth-militaire begraafplaats ter wereld. Ook plaatsen als Hill 60 en Essex Farm zijn vanuit Ieper te bezoeken.
Deze locaties liggen verspreid over de Westhoek. Wil je er meerdere zien, trek hier dan minimaal een halve of volledige dag voor uit en plan vooraf je vervoer.

Met de trein naar Ieper? Vergelijk en boek online!
Ieper is een fijne bestemming om zonder auto te bezoeken. Het station ligt dicht bij het centrum en vrijwel alle bezienswaardigheden binnen de stad zijn te voet bereikbaar.
Vooral de combinatie van de prachtige Grote Markt, het In Flanders Fields Museum, de Menenpoort en de dagelijkse Last Post maakt Ieper bijzonder. Wie geïnteresseerd is in de Eerste Wereldoorlog kan vanuit de stad bovendien verder de Westhoek ontdekken.


