In aanloop naar de Amsterdam Pride viert de NS diversiteit en inclusiviteit met een reeks zichtbare en praktische initiatieven. Van 26 juli tot en met 2 augustus wappert de Progress Pride-vlag op het dak van station Amsterdam Centraal. Ook de digitale vertrekborden en de reisplanner zijn in regenboogkleuren gehuld, om reizigers welkom te heten tijdens dit jaarlijkse evenement.
2 augustus Change Station op Amsterdam Centraal
Op de dag van de Canal Parade, 2 augustus, richt NS op Amsterdam Centraal de zogeheten Change Station in: een speciale omkleedlocatie waar bezoekers zich kunnen voorbereiden op de festiviteiten. Deze bevindt zich in de monumentale centrale hal aan de centrumzijde van het station. De Change Station biedt zowel een open als afgesloten ruimte met omkleedfaciliteiten, make-upstations en wastafels. Collega’s van NS, waaronder leden van het LHBTIQ-netwerk Trainbow, zorgen samen met professionele visagisten en nagelstylisten van Etos voor een gastvrije en feestelijke sfeer. Het initiatief sluit aan bij het Pride-thema ‘Love’, met als eigen insteek: Love Yourself – Your Way.
Langere treinen voor verwachte drukte
Om de verwachte drukte op te vangen, rijdt NS met langere treinen op de drukste trajecten van en naar Amsterdam, waaronder de verbindingen met Utrecht en Schiphol. Reizigers wordt geadviseerd vooraf de NS Reisplanner te raadplegen. Ook zijn er extra medewerkers op het station aanwezig om reizigers te ondersteunen. Wegens werkzaamheden van ProRail op Amsterdam Centraal kan de drukte toenemen. NS raadt aan om de terugreis niet tot het laatste moment uit te stellen, omdat late treinen vaak overvol zijn.
Met deze initiatieven benadrukt NS het belang van inclusiviteit. Het spoorbedrijf heeft sinds 2009 het interne netwerk Trainbow, dat zich inzet voor een werk- en reisomgeving waarin iedereen zich welkom voelt.