Het treinverkeer tussen Geldermalsen en ’s-Hertogenbosch ligt voorlopig stil na een ernstige aanrijding tussen een NS-trein en een vrachtwagen bij Meteren op donderdag 30 oktober. De aanrijding vond rond 11.30 uur plaats op een overweg op het traject tussen Utrecht en Den Bosch.
Hulpverlening en evacuatie
Bij het ongeluk raakten vijf mensen lichtgewond, onder wie de vrachtwagenchauffeur. In de betrokken trein zaten ongeveer 200 reizigers; zij zijn in de loop van de middag met bussen naar station Den Bosch gebracht. Ook de circa 200 reizigers uit een tegemoetrijdende trein, die het ontspoorde treinstel licht schampte, zijn geëvacueerd naar station Geldermalsen.
Gevolgen voor treinverkeer
Door de schade aan het spoor en materieel rijden er tot en met donderdag 6 november geen treinen tussen Geldermalsen en ’s-Hertogenbosch. ProRail meldt dat het herstel van het spoor en de overweg meer tijd vergt dan aanvankelijk gedacht.
Er worden stopbussen ingezet tussen Geldermalsen, Zaltbommel en Den Bosch. Tussen Utrecht Centraal en Geldermalsen rijden nog wel Sprinters. Reizigers wordt geadviseerd hun reis kort voor vertrek te plannen met de NS Reisplanner, die dagelijks wordt bijgewerkt.
Onderzoek naar toedracht
NS en ProRail zijn geschrokken van het incident. De oorzaak van de aanrijding is nog onbekend; daar wordt momenteel onafhankelijk onderzoek naar gedaan.


